RAZPIS: 9. TRAKULJA – FESTIVAL LJUBITELJEV FILMA

Leta 2005 smo Cerkljani dobili prvi filmski festival TRAKulja, kjer so bile predstavljene predvsem komedije slovenske  filmske produkcije.

Vabimo vse, da do 18. oktobra 2013 pošljete svoje izdelke in tako sodelujete na festivalu.

Festival TRAKulja bo potekal v soboto, 23. novembra 2013, v dvorani Glasbene šole v Cerknem. Predizbor filmov bo opravila izbirna komisija. Končna sestava komisije bo objavljena na spletnih straneh www.festival-trakulja.si in www.kudcerkno.si.

Prednost za uvrstitev filma na festival je žanrska opredelitev komedije, vendar sprejemamo tudi filme drugih žanrov.

Namen festivala

Glavni namen festivala TRAKulja je spodbuditi produkcijo v Sloveniji ter v širšem evropskem okolju. Vemo, da je v Sloveniji bore malo poznanih piscev scenarijev za komične filme, kar pa ne pomeni, da jih tam pod površjem ne mrgoli.

Splošno

Festival ljubiteljev filma TRAKulja organizira Kulturno umetniško društvo Cerkno (v nadaljevanju KUD Cerkno). Festival poteka vsako leto na tretjo soboto v novembru.

Razpis

Razpis za filmski festival TRAKulja je potrebno objaviti dva meseca pred festivalom. Razpis mora obsegati:

• naslov, kamor naj se prijavljeni filmi pošljejo,
  • kraj in čas poteka festivala,
  • rok za prijave,
  • ostale pomembne informacije.

Sodelovanje

Na festivalu lahko sodelujejo filmi, ki:

• niso celovečerni,
  • ustrezajo izboru tričlanske izbirne komisije,
  • prednost imajo filmi, ki spadajo v žanr komedije
  • so bili prijavljeni v roku, ki ga je določil organizator (upošteva se datum na poštnem žigu).

Pravice in obveznosti sodelujočih

Vsakdo, ki prijavi svoj film in se uvrsti na festival, daje KUD-u Cerkno pravico do predstavitve njegovega dela na kateremkoli nosilcu ali javnem predvajanju za namen promocije, in sicer brezplačno.

Vsi sodelujoči dobijo po koncu festivala plaketo o sodelovanju na filmskem festivalu TRAKulja.

KUD Cerkno ne krije potnih stroškov prihoda na festival.

KUD Cerkno omogoči sodelujočim avtorjem filmov dodatno promocijo v lokalnih medijih (radio, časopis).

Prijava

Ob prijavi filma je treba izpolniti uradno prijavnico festivala. Film in izpolnjeno prijavnico je potrebno poslati na naslov:

za TRAKuljo

Roke za prijavo filmov je treba spoštovati (upošteva se datum na poštnem žigu).

Predvajalne kopije

Predvajalne kopije so zaželjene v naslednjih formatih: avi, mpeg-4, H264, DVD.
Stroške pošiljanja predvajalne kopije na festival krije pošiljatelj.

Program

KUD Cerkno je odgovoren za sestavo programskih blokov za vse festivalske dogodke.

Pravica sodelovanja

Vsak sodelujoči ima enake pogoje za sodelovanje na filmskem festivalu TRAKulja. S prijavo filma prijavitelj brez zadržkov sprejema ta pravila.

Arhiv

Filmski arhiv KUD-a Cerkno vključuje kopije vseh filmov, ki so kadarkoli sodelovali na festivalu. KUD Cerkno lahko uporabi filme iz svojega arhiva za promoviranje filmskega festivala TRAKulja na drugih dogodkih ter za druge projekcije z namenom promocije festivala.

Končne določbe

Organizator lahko zaradi tehtnega razloga filmski festival TRAKulja odpove ali prestavi.

Elektronska prijava