KUD Cerkno in slastni žlikrofi na sto in en način

Člani KUD-a Cerkno smo sodelovali na prireditvi Praznik Idrijskih žlikrofov, Saša Dragoš pa je ob tem zapisala: " Da so Cerkljani ugnali Idrijčane, je najbolj razveselilo Gvida, Rasta in Filipa. Imenitni cerkljanski poulični gledališčniki so komisiji “pomagali” oceniti 11 vzorcev žlikrofov gostincev in gospodinj. Čeprav jim ni bilo jasno, zakaj Idrijčani krompir zavijajo v testo, niti zakaj s svojo kulinariko tako “komplicirajo”, se komisija (ob županih občine in KS IdrijaBojanu Severju in Tomažu Venclju, še mag. Marlena Skvarča), ni pustila zmesti njihovim humornim opazkam. Niti tedaj ne, ko so jim v oceno prinesli podtaknjenca - velikanski žlikrof."